Vítejte na kouzelném místě plném kvalitní přírodní kosmetiky. Složení všech produktů jsme už zkontrolovaly za vás. ❤️ Kristi a Liduš

Jaké jsou naše hodnoty?

Přírodní kosmetika je čím dál populárnější. Bodejť by ne - přírodní produkty už dávno nejsou jen o tuhých mýdlech a šlehaných máslech. Za poslední roky ušla přírodní kosmetika neuvěřitelný kus cesty. Je plná aktivních látek a její použití je stejně komfortní, jako u konvenčních produktů.

Se zvyšující se poptávkou však došlo k rozvoji jednoho nešvaru. Složení přírodní kosmetiky totiž není regulováno zákonem a tak ne každý produkt, tvářící se jako přírodní a kvalitní, takový opravdu je. Záleží na každém z nás, aby si vybral produkty dle svých požadavků a nároků.

A podle jakých kritérií vybíráme kosmetiku do své nabídky my? Tady jsou naše hodnoty:

 

Složení bez škodlivé chemie a s maximem účinných přírodních látek

Produkty neobsahují tyto diskutabilní chemické látky, které mohou být nebezpečné pro naše zdraví:

 • Sulfáty dráždí a vysušují pokožku.

 • Parabeny a další chemické konzervanty vyvolávají alergie a nejsou vhodné pro lidi s citlivou pokožkou. Několik výzkumů odhalilo zvýšený výskyt rakoviny prsu u žen, které používaly deodoranty a antiperspiranty s obsahem parabenů. Přímá souvislost mezi rakovinovým bujením a parabeny ale prokázána nebyla. Je však podloženo, že se vstřebávají přes pokožku do těla. 

 • Silikony mohou narušovat hormonální systém a reprodukční orgány, některé jsou spojeny i se vznikem rakoviny. Silikony jsou biologicky neodbouratelné látky, které poškozují životní prostředí. Dostávají se do vody, zhoršují její kvalitu a jsou toxické pro vodní organismy, ve kterých se hromadí.

 • PEGy a PPG zajišťují lepší pronikání látek do pokožky a tak s sebou do pokožky mohou stáhnout i spoustu dalších látek, které jsou ve výsledku mnohem zákeřnější, než samotný PEG nebo PPG. Jsou  v přírodě neodbouratelné a při jejich výrobě se uvolňuje jako vedlejší produkt karcinogenní 1,4-dioxane.

 • Ropné deriváty a minerální oleje vznikající frakční destilací ropy. Ucpávají póry a pokožce nepřináší žádnou výživovou hodnotu. Jedná se pouze o levná plniva.

 • EDTA změkčuje pokožku a usnadňuje pronikání veškerých látek do ní (i těch nebezpečných). EDTA ve velkém kontaminuje vodu v našich řekách.

 • Soli hliníku ucpávají potní žlázy a zamezují přirozenému uvolňování toxinů.

 • Nano částice mají velikost menší než 100 nm a to už je velikost, která se přes ochrannou bariéru naší pokožky dostává do těla. A tady může nastat několik problémů – toxicita, poškození zdravých buněk, nejasný způsob vylučování z těla, atd.

 • Chemické filtry v opalovacích krémech aktivně chrání pokožku proti škodlivému UV záření, ale mnohé z těchto látek způsobují alergie, ucpávají póry, produkují nebezpečné volné radikály a mohou být dokonce příčinou hormonální nerovnováhy. Složky chemických filtrů poškozují nejen naše tělo, ale hromadí se také v těle ryb a dalších vodních živočichů.

 • Umělá parfemace patří v rámci kosmetiky mezi nejčastější alergeny. Může podráždit pokožku, způsobit malátnost, bolesti hlavy, podrážděnost a dokonce i deprese a hyperaktivitu. Její dlouhodobé používání může vést k hormonální nerovnováze a poruchám plodnosti.

 

Výše zmíněné látky nemají  v kvalitní přírodní kosmetice své místo. Existují však další složky, které se v přírodních produktech vyskytují celkem běžně, ale u nás nenajdete ani ty. Jedná se o:

 • Talek, neboli mastek, je minerál, jehož přirozená forma obsahuje azbest. A ten při vdechování způsobuje rakovinu plic. V dnešní době je používání mastku se stopami azbestu zakázáno, přesto je i samotný talek často spojován se zvýšeným rizikem rakoviny, a to především rakoviny vaječníků. Některé přírodní značky s talkem pracují za podmínek, že je otestovaný na nepřítomnost azbestu. Testují však takto každou novou várku použitého talku? Toť otázka.

 • Phenoxyethanol nahrazuje v poslední době tolik proklínané parabeny. Jedná se o konzervant způsobující u citlivějších jedinců podráždění, ekzém a alergie. Spojován je rovněž s negativními účinky na játra, reprodukční systém a nervovou soustavu. Tyto účinky však zatím nebyly vědecky prokázány.

 • Behentrimonium Methosulfate se hojně používá v produktech na vlasy, zejména do masek a kondicionérů. Má totiž podobné účinky jako silikony - dokáže vlas vyhladit, zacelit, udělat jej na omak hebký a dobře rozčesatelný. Stejně jako silikony je ale tato látka neodbouratelná v životním prostředí.

 

V produktech nenajdete mrtvé části zvířat a suroviny živočišného původu, které se získávají neetickým způsobem, nebo jsou minimálně diskutabilní:

 • Karmín

 • Hedvábí

 • Kolagen

 • Lanolin

 • Šelak

 • Perlový prášek

 

Složení produktů je nejen přírodní, ale také bohaté a plné. Produkty neobsahují levné výplně. Naopak jsou plné kvalitních surovin a aktivních látek. V naší nabídce na vás čeká i mnoho produktů s vyšší cenovkou, která je však adekvátní vzhledem k použitým surovinám. Spousta produktů se pyšní nejpřísnějšími certifikáty, jako je Cosmos nebo Ecocert.

kontrolujeme-slozeni

© vendy z. fotografie 

 

Netestování na zvířatech

Produkty, ani jednotlivé složky, nejsou testovány na zvířatech. V Evropské unii je testování kosmetiky na zvířatech zakázáno od roku 2013. Týká se to jak finálních produktů, tak jednotlivých surovin. Spousta výrobců má netestování na zvířatech i certifikováno a celá jejich výroba podléhá pravidelným auditům, které to ověřují.

Složení všech produktů je vhodné pro vegetariány, velká část i pro vegany. V každé kategorii na e-shopu si můžete vyfiltrovat, zda je složení vhodné pro vegetariány nebo vegany a tuto informaci najdete i v detailu každého produktu.

 

Raději kvalita, než kvantita

Nenajdete u nás mraky značek. Díky tomu detailně známe celou naši nabídku a většinu produktů máme osobně vyzkoušenou. Před tím, než zařadíme na e-shop novou značku, pečlivě zkontrolujeme složení všech produktů. Aby našim sítem neproklouzlo nic, co není v souladu s našimi požadavky na špičkovou přírodní kosmetiku. Až poté produkty důkladně otestujeme a když jsme z nich nadšené, zařadíme je na Borůvkový kopeček, abyste je mohly vyzkoušet i vy.

Právě díky perfektní znalosti produktů a našim osobním zkušenostem vám dokážeme adekvátně poradit a sestavit péči přímo na míru.

 

Transparentnost

Hodnota, která se prolíná Borůvkovým kopečkem hned na několika úrovních. Při každé komunikaci s vámi. V popisech jednotlivých produktů - u všech kousků vždy najdete kompletní složení. A v neposlední řadě je pro nás transparentnost klíčová při komunikaci s výrobci a dodavateli. Je skvělé spolupracovat s lidmi, kteří jsou naladění na stejnou vlnu a sdílí stejný pohled na přírodní kosmetiku, etiku a podnikání.

 

Čerstvost

Zboží objednáváme pravidelně, několikrát do měsíce. Kristi je milovnice tabulek a statistik a při nákupu zboží vždy zohledňuje prodávaná množství. :) Díky tomu u nás ve skladu produkty nikdy dlouho neleží a chodí vám co nejčerstvější.

Pravidelně kontrolujeme také expirace. Pokud se náhodou stane, že některý z produktů u nás zůstane déle a blíží se jeho minimální doba spotřeby, najdete tuto informaci jasně uvedenou v popisu výrobku. Všechny tyto produkty pak najdete pohromadě v kategorii Akce, kde je pořídíte za zvýhodněnou cenu.

 

Ekologie

Balíčky balíme do papírových krabiček a přelepujeme je papírovou páskou. Tak, abyste je mohly snadno recyklovat. Místečka mezi produkty vyplňujeme papírovou výplní, tzv. Sizzlepakem. Pokud u nás objednáváte opakovaně, budeme rády, když tuto výplň nastřádáte a pošlete nám ji zpět. Zrecyklujeme ji do dalších balíčků. Jak na to? Napište nám a my vám pošleme kód pro poštovné zdarma přes Zásilkovnu - dopravu zaplatíme za vás.

Skleněné obaly posíláme obalené v bublinkové fólii, aby se k vám dostaly v pořádku. Vždy využijeme nejprve všechny bublinky, které k nám doputovaly od našich dodavatelů, až poté přichází na řadu vlastní zásoby.

Produkty objednáváme pravidelně a v rozumných množstvích, tak, aby se vždy zavčas prodaly. Pokud se jim náhodou blíží doba spotřeby, dáme je zavčas do slevy, aby ještě mohly posloužit.

  

Děkujeme, že nám důvěřujete a opakovaně se k nám vracíte. To je pro nás nejvíc! ❤️

- Kristi a Liduš