Dulcia Natural: Přírodní kosmetika vyráběná na té nejvyšší úrovni

A nebylo by lepší, kdyby ses tím živila...?", nenápadně nadhodil manžel majitelky slovenské značky Dulcia, když si spočítal, že na nákup kosmetických surovin tento měsíc odešla třetina výplaty a nic z toho se nevrátilo zpět...

To bylo tak. Lucia Klebercová, zakladatelka Dulcie, měla k přírodní kosmetice odjakživa blízko. Pochází z rodiny, kde se při jakémkoli zdravotním neduhu nejdříve utíkalo do spíže pro mastičku nebo léčivý sirup. Nebylo proto divu, že se sama v dospělosti začala studiem bylinek a olejů zabývat. Ze začátku šlo o pokusy s vlastními recepturami, kdy vzorečky putovaly rodině a kamarádkám, od kterých Lucia získávala zpětnou vazbu, podle které výtvory pilovala k dokonalosti. A ačkoliv šlo v úplných začátcích čistě jen o zálibu a nebyl v tom ani náznak obchodního záměru, dnes je Dulcia jedním z nejvýraznějších a největších výrobců profesionální přírodní kosmetiky na Slovensku.

 

51890278_2098505950441262_2114371868214427648_n 50233394_2086289631662894_7050429055379701760_n

Lucia, zakladatelka značky Dulcia Natural

 

Že se jedná o profesionální přírodní kosmetiku, píšeme záměrně. Dulcia Natural si totiž všechny své produkty nechává ověřit laboratorními testy, aby mohla na obal napsat, co přesně výrobek dělá a že na konkrétní problém opravdu funguje. Takže žádné "babička mi kdysi řekla", takže to tak musí být. Dulcia chce mít vše vědecky podloženo.

Ruku v ruce s peckovní kvalitou jednotlivých výrobků jde i fakt, že Dulcia do svých receptur nepřidává vodu. Věří, že kosmetika by měla obsahovat co nejvíce účinných látek a měla by být koncentrovaná, abyste si v péči o pleť vystačili jen s několika málo kousky. Voda vzácné ingredience zbytečně ředí a nikterak pleti neprospívá. A tak namísto položky "aqua" ve složení najdete BIO růžový hydrolát, aloe vera, rostlinné a bylinné extrakty, esenciální oleje a silice, nebo ovoce a med. A to ještě v té nejvyšší možné kvalitě, jaká se dá sehnat, na což Dulcia přísně dbá.

Své dodavatele důkladně prověřuje a vyžaduje od nich certifikáty s garancí kvality. Ať už se jedná o surovinu ze slovenské produkce, nebo vzácnější složku z druhého konce světa. Důkazem budiž vyjádření Lucie v Active Beauty SK:

"...dokiaľ budem dýchať, tak do našich výrobkov sa nikdy nedostane nič druhotriedne. Proste nedovolím ani len olej nižšej kvality, lebo to by nedávalo našej práci význam. Ekonomický asi áno, ale to nie je náš zámer. Pre nás sú ľudia priorita."

Dulcia balí své výrobky do bílých pumpičkových obalů z recyklovaného plastu. Díky nim se ke kosmetice nedostane vzduch a je perfektně chráněna před mikroby. A nejen to! Jelikož obsah nenabíráte prsty a nemůžete jej kontaminovat, nemusí Dulcia používat nebezpečné konzervanty. Své produkty stabilizuje vlastnoručně vyrobeným konzervantem z rostlinných surovin, nebo silnými antioxidanty - extraktem z grepových jader, rozmarýnem, meduňkou, levandulí, nebo oreganem.

 

 

 

V podobném duchu superlativů a pochvalných ód na kvalitu, profesionálnost a skvělé složení bychom mohly pokračovat ještě do zítřka. Nechceme vás ale zbytečně zdržovat a tak si závěrem neodpustím už jen poslední fakt. Dulcia Natural nevlastní žádný z celosvětově uznávaných certifikátů o přírodní kosmetice, jako je Cosmos, EcoCert nebo BDIH. Ačkoliv by na ně mohla z fleku dosáhnout, ba svou kvalitou nároky na získání takových certifikátů často vysoce převyšuje, je to pro ni v současné době příliš drahá sranda. V případě, že by do toho značka nakonec šla, odrazilo by se to, bohužel, na cenách výrobků pro koncové zákazníky.

Značka byla oficiálně představena zákazníkům na Vánoce 2014 a tehdy přišla s prvními 20 produkty. Mezi úplně ty první, které Lucia vyrobila, patřila legendární zinková mastička, emulze na čištění pleti nebo krém s ovocem a Q10. A všechny tyto věci se s mírnými úpravami prodávají dodnes. 

Produkty Dulcia Natural