Vítejte na kouzelném místě plném kvalitní přírodní kosmetiky. Složení všech produktů jsme už zkontrolovaly za vás. Kristi a Liduš ❤️

Eco by Sonya: Luxusní samoopalováky a pečující kosmetika z Austrálie

Kosmetika Eco by Sonya strhla po celém světě samoopalovací šílenství. Jak je možné, že se na tuto australskou značku stojí fronty a e-shopy přijímají objednávky s předstihem? Čím je Eco by Sonya TAK výjimečná, že se lidé dělí jen na dvě skupiny – jedna ji už miluje a druhá se k tomu teprve chystá?

blog-eco-by-sonya

 

Vraťme se kousek na začátek, abyste byli v obraze, kde se značka vzala. Ještě v roce 2010 žila Sonya Driver svůj vysněný život. Právě s manželem koupili kus pláže, aby si postavili dům snů, kde chtěli se svými dětmi bydlet. Sonya kvůli tomu opustila i práci letušky a rozhodla se být maminkou na plný úvazek.

Jednou jí ale muž nečekaně zavolal, aby jí oznámil, že jejich manželství skončilo. Sonye se tak život ze dne na den otočil vzhůru nohama. Najednou byla opuštěná, nezaměstnaná a žila s dětmi v rozestavěném domě sama. A aby toho nebylo málo, doktoři její třicetileté sestře v té době diagnostikovali melanom (nejnebezpečnější typ rakoviny kůže). Co teď? Zhroutit se? Hodit si mašli? Nikdo by se nedivil!

Ale Sonya se rozhodla jinak. Sbalila se a jela na dva týdny dobrovolničit do Východního Timoru, jihozápadně od Indonésie, kde krmila hladové děti a utěšovala nemocné a kde byla často nouze o jídlo a vodu. Obklopena lidmi, kteří neměli vůbec nic, se najednou dokázala na svou situaci podívat s odstupem a uvědomila si, že má ve srovnání s nimi vlastně štěstí. Došlo jí, že někteří lidé jsou na tom mnohem hůře, než ona. Úkol číslo jedna? Vrátit se zpátky domů a být své nemocné sestře oporou v boji o život (který díky včasnému zásahu lékařů naštěstí vyhrála). Teprve pak se uvidí, co dál.

A vidělo se :-) Jelikož je v Austrálii opálená pokožka něco jako národní uniforma, kterou všichni milují, hledaly sestry způsob, jak ji získat, aniž by se musely vystavovat nebezpečnému sluníčku, které už ohrozilo život jedné z nich. Bohužel nic z široké nabídky v obchodech se sestrám nezdálo bezpečné kvůli složení. Proč? Většina z toho, co na sebe mažete, se vám vstřebá do krevního oběhu. A vážně chcete, aby vám v žilách kolovaly chemikálie, které jste na sebe napatlali JEN kvůli sexy barvě kůže? Člověk vyhraje boj s rakovinou, aby si vlastní ignorací zadělával na další? To by bylo hodně hloupé...

A tak se Sonye v hlavě zrodil nápad a v roce 2011 založila společnost Eco Tan, která zanedlouho přepsala australskou historii. Stala se totiž prvním a jediným výrobcem samoopalovacích přípravků, kterému byl Australskou vládou vydán ekologický certifikát - Organic Food Chain (OFC). Ten zaručuje, že použité suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství a jejich sběr probíhá šetrným způsobem, bez zatěžování životního prostředí. Produkty neobsahují žádné živočišné látky, parafín, vazelínu, ani jiné ropné produkty, syntetické barvicí a vonné látky, GMO, apod. Tím ale výčet ocenění a nálepek zdaleka nekončí! Eco by Sonya získala také certifikát Australian Certified Toxic-Free, který mimo stejných kritérií, jako OFC přidává ještě zákaz použití chemických UV filtrů. Radost budou mít také milovníci zvířat, protože Eco by Sonya vlastní i logo 100% Vegan a Choose Cruelty Free (CCF), jež aktivně propaguje ukončení testování na zvířatech. A třešnička na závěr - pro potisk obalů používá Eco by Sonya přírodní inkoust a krabičky jsou z recyklovaného papíru.

 

Čím konkrétně je ale čistě z uživatelského hlediska (vyjma složení) Eco by Sonya tak specifická, že se diametrálně liší od ostatních značek samoopalovací kosmetiky?

  • Její mléka, tonika a pěny na kůži nedělají mapy ani při vrstvení.

  • Kosmetika nezanechává samoopalovací „připálený“ odér, ale naopak velmi jemně voní.

  • Samoopalování probíhá v noci – před spaním se natřete, necháte kosmetiku osm hodin působit a ráno se probudíte s krásnou medovou barvou kůže, jako kdybyste se právě vrátili z prosluněné dovolené u moře.

  • K předchozímu bodu se také vztahuje důležitá věc – samoopalovací kosmetika Eco by Sonya NEBARVÍ ani oblečení, ani ručníky, ani povlečení. Proto ji můžete používat těsně před spaním a není třeba se v létě vzdávat sněhobílých triček!

  • Veškeré produkty jsou vhodné jak na tělo, tak na obličej. Neucpávají póry a nezpůsobují akné. Naopak! Pokožku díky dokonalému složení i rychleji hojí.

 

Nejen samoopalovací kosmetikou je ale Eco by Sonya známá. Nabízí i přípravky pro péči o pleť. Například pleťovou masku, anasový toner s kyselinou hyaluronovou, čisticí pleťový gel, deodorant, repelent, kokosové tělové mléko a mnoho dalšího.

 O neplánovanou největší reklamu se ale postarala sama Sonya Driver. V roce 2017 jí lékaři odoperovali nádor na obličeji, který jí prorůstal skrz nos. Zůstala jí po zákroku obrovská jizva, která jí každý den v zrcadle připomínala, co se stalo. Proto ji napadlo obrátit se na svou „firemní chemičku“, kterou poprosila, jestli by mohla vymyslet a namíchat tu nejlepší hojivou recepturu proti jizvám. Tehdy světlo světa spatřilo pleťové sérum Global Glory Oil s obsahem nejkvalitnějších ingrediencí z celého světa! Konkrétně oleje ze semen inchi, acai a chia. Sonya říká, že olejíček používala každý den a po devíti měsících už byla jizva takřka neznatelná! Velmi působivý výsledek, co říkáte?

 

Závěrem tu pro vás máme dva užitečné tipy pro použití samoopalovací kosmetiky:

Než začnete krém nanášet, udělejte si peeling celého těla. K tomu můžete využít rovnou tři produkty Eco by Sonya - exfoliační peelingovou rukavici, pleťový peeling Super Acai Exfoliator a tělový peeling s růžovou himalájskou solí.

Pokud si chcete být jistí rovnoměrným nanesením samoopalováku a nechcete riskovat zabarvení dlaní a nehtů, můžete k nanášení samoopalovacích přípravků použít speciální aplikační rukavici. Ty jsou v balení rovnou dvě a každá strana rukavice je z jiného materiálu. Jedna hladká, koženková, pro nanášení samoopalovacích vod. A druhá, semišová strana, vám zajistí dokonalé rozetření krémů a pěn.

 

Produkty Eco By Sonya