Vítejte na Borůvkovém kopečku - kouzelném místě plném kvalitní přírodní kosmetiky. Složení všech produktů jsme zkontrolovaly za vás. ❤️ Kristi a Liduš

Yage: Luxusní česká kosmetika sbírající jedno světové ocenění za druhým

Stvořit kosmetiku, která 3 roky po svém vzniku sbírá věhlas i v zahraničí, není jen tak. Yage Organics se to ale povedlo a nejenže se o ní za hranicemi ví - ona ocenění s lehkostí sbírá, jakoby šlo o něco samozřejmého. Důkazem budiž vítězství produktů a jejich umístění v užších výběrech v prestižní soutěži The Beauty Shortlist Awards v letech 2021, 2022,  2023 a 2024. 

yage 2

 

OD PRÁVNIČINY K TOP SVĚTOVÉ KOSMETICE

Petra Drvoštěpová, zakladatelka značky Yage Organics je vystudovanou právničkou. Říká o sobě, že práva vystudovala vlastně omylem a stalo se tak mladickou nerozvážností. Postupně se ale dostávalo stále více ke slovu její "vnitřní já" a sílil pocit, že tahle životní cesta prostě není ta pravá. Vše vyvrcholilo v momentě, kdy se jí narodil syn, který trpěl atopickým ekzémem. Tehdy se definitivně rozhodla, že se vydá jiným směrem, než spletitou cestičkou paragrafů.

Zajímala se o to, jak může synovi úpravou jídelníčku a kontrolou používané kosmetiky ulevit od úporného onemocnění, na které nic nezabíralo. Začala sbírat bylinky a tradičním, velmi primitivním způsobem je louhovala v oleji na slunci a vytvářela nové domácí receptury s vidinou toho, že přírodní léčba určitě zabere. Bohužel šlo o velmi náročný způsob získávání účinných látek a kýžené výsledky se nedostavovaly. Odmítla se ale vzdát a řekla si, že to musí jít i jinak.

 

ZA NOVÝMI KOSMETICKÝMI OBZORY DO VELKÉ BRITÁNIE

Petra se odstěhovala s rodinou do Anglie, spojila se s člověkem, který je vystudovaným chemikem a začala vyvíjet své první kosmetické receptury. Objevila biotechnologické procesy, které jsou daleko sofistikovanější a propracovanější, než "obyčejné" louhování bylinek na sluníčku. Díky těmto technologickým postupům získáte aktivní látky z rostlin rychleji, šetrněji a zároveň je mnohem lépe využijete beze zbytku. Petra tuto cestu propojila se studiem ajurvédy a aromaterapie. Splnila si také svůj malý dětský den - začala navrhovat kosmetické flakonky a vtiskla své kosmetice jedinečnou tvář, kterou mezi ostatním poznáte na první dobrou.

A proč si jako místo pro své kosmetické bádání zvolila zrovna Velkou Británii? Jak sama říká, lidé jsou tam ochotnější za kvalitní výrobky zaplatit a tím tak podpořit vznik nových značek. Je tam také mnohonásobně větší trh, který dává prostor nejnovějším patentovaným aktivním surovinám a technologiím. A jelikož Petra toužila vytvořit špičkový produkt, bylo jasné, že toto prostředí je pro její novou cestu jako stvořené.

 

JAK SE ODLIŠIT MEZI TISÍCOVKAMI ZNAČEK PŘÍRODNÍ KOSMETIKY? 

V posledních letech se značkami přírodní kosmetiky doslova roztrhl pytel, takže nebylo jednoduché přijít s něčím, co zákazníky ohromí a co natolik vybočí z řady, aby to bylo zapamatovatelné, jiné a žádané. Ale povedlo se!

Petra je totiž z hloubi duše přesvědčená, že její kosmetika nemá konkurenci a je jen otázkou času, kdy lidé její značku objeví. Veškeré receptury totiž vznikaly jen za jediným účelem - vytvořit 100% účinnou aktivní kosmetiku, a to bez ohledu na výslednou cenu. Nutno podotknout, že takto žádná kosmetická značka na světě nepracuje a je na pováženou, že někdo sebral odvahu a vůbec se takovouto cestou vydal. Vždy je stanovena nějaká maximální cena, aby byla zaručena návratnost a kosmetika byla vůbec prodejná. Petra se ale vzepřela všem dosavadním pravidlům a zažitým zvyklostem a šla si svou cestou. Říká, že by ji kosmetická značka bez problémů uživila, ale není to její cíl, pro který to všechno dělá. Veškeré výdělky tudíž investuje zpět do Yage, čímž značku posunuje mílovými kroky kupředu a konkurenci ukazuje záda. Prostě: „Buď to bude super účinná kosmetika bez kompromisů za jakoukoli cenu, nebo nic!“

 

INGREDIENCE, KTERÉ MAJÍ HODNOTU ZLATA. DOSLOVA!

Vysoká cena je daní za kvalitní účinnou kosmetiku. Suroviny, které jsou v bio kvalitě, jsou mnohonásobně dražší než ty, které bio nejsou. Také u surovin velmi záleží na tom, jakým způsobem byly zpracované a v jaké jsou koncentraci. K tomu připočtěte aktivní patentované látky, klinické studie, potenciální účinek, doložené výsledky – a máte recept na zázrak.

Ostatně, aktivní přírodní ingredience ve vysokých koncentracích jsou alfou a omegou receptur Yage. Mnoho cenově dostupnějších přírodních značek vsází na levné nosné složky, které nezřídka tvoří i 80-90% obsahu. A až o zbytek se dělí aktivní látky, účinné extrakty či aromaterapetické přísady, pokud na ně zbyde místo. Značka Yage zvolila úplně odlišný přístup, čímž je v kosmetických vodách tak trochu bájným jednorožcem.

V jejich produktech si nikdy nekupujete "prázdnou hmotu", nebo vodu - vsází na aktivní rostlinné hydroláty. Jejich koncentrovaná kosmetika je až po víčko nabušená aktivními účinnými látkami a do detailu promyšlenými kombinacemi extraktů, olejíčků, vitaminů, kyselin, bioaktivními látkami a dalším. To znamená, že namísto obvyklé pumpičky séra nebo krému vám stačí třeba jen 2 kapky. Yage je zkrátka koncentrovaná biokosmetika v té nejvyšší kvalitě, která vás doslova posadí na zadek a která nemá na poli kosmetiky obdoby.

Důležitou součástí všech receptur je také energie krystalů a drahých kovů. Vzácné kameny využívali už Egypťané, Aztékové, Číňané a jiné starobylé kultury. Kameny mají pozitivní vlastnosti na naše tělo, zdraví, energii, regeneraci, duševní pohodu a štěstí. U Yage se můžete setkat s kameny, které napomáhají ke zdravé, krásné a mladistvé pokožce. Receptury jsou obohacené o energetické vibrace perel, křišťálu, turmalínu, růženínu, akvamarínu, ametystu, slunečního kamene, měsíčního kamene, duhového fluoritu, medového křišťálu, lapisu lazuli, granátu, mechového achátu, karneolu, fluoritu a malachitu.

V koloidní formě Yage také využívá úžasných vlastností drahých kovů, a to platiny, zlata a stříbra. Koloidní roztoky obsahují mikročástice těchto kovů (používají se i v medicíně), protože mají prokazatelné účinky na celou škálu problémů a procesů, probíhající v pokožce. Zlato například zklidňuje otoky a zarudnutí, obnovuje narušená spojení v kožních buňkách a podporuje jejich regeneraci. Stříbro je fantastickou ochranou před nežádoucími mikroorganismy, působí blahodárně na mastnou pokožku a špatně se hojící mokvající rány a pooperační jizvy. Platina zajišťuje pleti zářivý vzhled, zlepšuje její elasticitu, výrazně podporuje hojení a má silný anti-aging účinek, protože pomáhá redukovat vrásky a zpevňovat pleť.

 

KOSMETIKA S DUCHOVNÍM ROZMĚREM

Yage se čte [jaché] - slovo vymyslel Petřin otec, Mnislav Zelený. Je to etnograf a celý život se věnoval amazonským indiánům. Když vzal Petru před lety do Amazonie, Alejandro, šaman tamějšího kmene, pravidelně popíjel Yage, mystický nápoj z lijány, aby ve spojení s vyšším stavem mysli prozřel a viděl věci z vyšší perspektivy. Petře se tento duchovní rozměr zalíbil a chtěla do své kosmetiky promítnout fakt, že by ráda vedla lidi tou správnou cestou ke zdravé přírodní kosmetice. Proto zvolila právě toto jméno pro své „kosmetické dítě“. Mimochodem část výtěžku z kosmetiky putuje do nadace Velká Amazonie, a to na podporu amazonských pralesů.

Receptury Yage jsou unikátní v tom, že kromě těch nejluxusnějších přírodních ingrediencí a aktivních účinných látek ve vysokých koncentracích pečují i o vaše emoce. A to funkčními přírodními vůněmi, tzv. "neuro-scents". To je taková směs vůní, která dovede přímo komunikovat s vaším limbickým systémem a vytvořit pozitivní emoční reakce. Co to pro vás znamená? Okamžité snížení hladiny stresu a úzkosti, změnu nálady a také příznivý vliv na hormonální nerovnováhu. Doslova začnete krásnět i zevnitř.

 

INSPIRACE U KOREJSKÝCH MISTRŮ 

Kosmetiky Yage je inspirována korejskou péčí, která obsáhne až 10 pečujících kroků. Korejci vnímají péči o pleť jako malý každodenní rituál, kdy se zastaví a stráví pár chvil sami se sebou. Zklidní se, naberou energii, věnují se aromaterapii a pečují tak nejen o svou pleť, ale i o svou duši.

Petřinými slovy: "Korejky jsou v péči o pleť nepřekonatelné a jejich systematická péče čítá až 10 kroků - odlíčení a čištění olejem, čištění pěnou nebo gelem, peeling, tonizace, esence, sérum, plátýnková maska, oční péče, hydratační krém a ochrana před sluncem. Navíc korejská péče využívá fermentované suroviny, což je živý materiál, který dodává pleti bohatou výživu.“

Nejsilnější vize Yage Organics, kterou si předsevzala její stvořitelka, Petra Drvoštěpová:

"Aby Yage dodávalo ženám (a i mužům) tu nejkvalitnější kosmetiku a aby s ní byli spokojení a naplňovala je štěstím. A chci, aby kosmetika Yage byla funkční a zdravá. To je moje nejsilnější vize."

 

KAŽDODENNÍ RITUÁL PRO SEBE SAMA

Zastavte se v nekonečném denním shonu. Vypněte počítač, rádio, televizi i mobil. Zapalte svíčku. Uvařte si oblíbený čaj. Sedněte si na zem, na měkkou složenou deku. Zavřete oči a pomalu se nadechněte. Čas stojí. Jste tu jen vy a ticho. Vnímáte vůni čaje a plamen svíčky vám přes zavřená víčka kreslí mihotavé stíny. Cítíte se spojeni se zemí. Začínáte si všímat, že vzduch dýcháte tak nějak vědomě, skoro jako kdybyste ho s každým dalším nádechem ochutnávali. Nespěchejte. Je to totiž znamení, že jste vypnuli celodenního autopilota a konečně jste si našli čas potkat sami sebe. Prostě jen tak si existovat a cítit, jak se vám po celém těle rozlévá klid. A hlavně si uvědomit, že nic si teď nezaslouží větší pozornost, než vy sami.

Yage není kosmetika, kterou si ve spěchu naplácáte na obličej jednou rukou, zatímco tou druhou si čistíte zuby. Ukradněte si pro sebe a svou pleť několik chvil denně, které budou jen vaše. Sestavte si láskyplný rituál z kouzelných lahviček Yage a všímejte si den za dnem, jak se sami sobě měníte před očima a konečně objevujete nejkrásnější verzi sebe sama.

 

Produkty Yage